Wypadki komunikacyjne to coś czego nie da się przewidzieć. Nawet jeśli jest się dobrym kierowcą, to nigdy nie wiadomo kogo napotkasz się na swojej drodze.

 

Niestety wielu kierowców nie ma doświadczenia w jeździe. Są to tak zwani niedzielni kierowcy. Zdarza się że nie wiedzą jak zachować się na drodze. Inną kategorią są ci nadużywający alkoholu. Oni stwarzają naprawdę duże niebezpieczeństwo. 

 

Zdarza się że jedna chwila potrafi zmienić życie człowieka o 180 stopni. Powrót do zdrowia po wypadkach bywa bardzo trudny długi i mozolny. Ludzie znajdują się w różnych stadiach po wypadkach.  Niektórzy mają większe szanse na powrót do zdrowia, inni są w bardzo ciężkim stanie, gdy trudno jest rokować cokolwiek. 

 

Powrót do zdrowia zależny jest od stanu ciała, ale również umysłu. Bardzo wiele zależy od tego jaką siłę woli ktoś ma, jak bardzo jest wytrwały i czy ma sobie wolę walki i wolę życia.

Istotny jest czas. Im szybciej zareagujemy, im szybciej rozpoczniemy walkę oraz rehabilitację tym jest większa szansa na pełny powrót do zdrowia. Po wypadkach komunikacyjnych ludzie w różnym stanie trafiają do szpitala. Czasami niezbędne są operacje, bardzo pilne. Wynikiem wypadków komunikacyjnych bardzo często są złamania kończyn, uszkodzenia w obrębie mózgoczaszki, krwiaki. Niestety urazom ulega również mózg,  prowadzi to do różnych powikłań neurologicznych.  Ofiara wypadku może mieć uszkodzony układ nerwowy. Może się zmienić również jej osobowość, ludzie mogą tracić kontrolę nad emocjami. To bardzo trudne sytuacje. Bardzo trudno wyjść jest z takiej sytuacji. Mówi się że ma szczęście ktoś kto w wypadku komunikacyjnym ma złamaną tylko jedną kończynę. Wypadki mogą kończyć się dużo tragicznej. 

 

Po wypadkach ludzie walczą nie tylko z urazami ciała ale również często wypadki mają wpływ na ich wygląd zewnętrzny.  Po wypadkach ludzie mają często blizny na twarzy na skutek uderzenia, na skutek wbicia kawałków szkieł. Pojawiają się blizny które potrafią oszpecić twarz. Blizny, zwłaszcza te na twarzy mogą spowodować blokadę psychiczną dla pacjenta. Może on wstydzić się wychodzić z domu. Może krępować się swojego wyglądu. Warto zastanowić się nad zabiegiem usuwającym blizny. Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele różnych zabiegów usuwających blizny, w tym również takie powstałe po wypadkach. Usuwanie blizn ostrowiec – to tylko jedna z wielu miejscowości oferująca zabiegi odbywające się w gabinecie medycyny estetycznej. W tym gabinecie do usuwania blizn używany jest specjalny laser. Nie jest to jeden zabieg ale potrzebne jest niekiedy wykonanie kilku serii zabiegowych,  aby osiągnąć zadowalające rezultat. Najczęściej tym laserem usuwane są blizny potrądzikowe czy też przerostowe. Po zabiegu laserowym nie jest konieczny długi okres rekonwalescencji, pacjent niemalże od razu może powrócić do codziennych czynności. Istnieją pewne ograniczenia przez pierwsze dni po zabiegu nie trwa to jednak długo.

Na czym polega fotoodmładzanie skóry? Skóra odmładzana jest za pomocą wiązki światła.  Zadaniem lasera jest przeniknięcie w głębokie warstwy skóry.  Tam powoduje on mikrouszkodzenia a następnie stymulowane są procesy regeneracyjne. Istniejące włókna obkurczają się, a fibroblasty są pobudzone aby produkować kolagen. Efektem takiego zabiegu jest wygładzona oraz ujędrniona skóra. Blizny są spłycone. Serie  zabiegów wykonywane są w odstępach 2-4 tygodniowych. Efekty nie są widoczne od razu, co prawda już po kilku dniach można zaobserwować pewne rezultaty. Natomiast pełny efekt można zaobserwować po około 2 do 3 miesięcy po wykonanym zabiegu. Natomiast cały proces poprawienia napięcia skóry jest dosyć długi ponieważ trwać może nawet do około pół roku. 

W zależności od tego z jakim problemem przychodzi pacjent używane są różne rodzaje lasera. Oba urządzenia są wszechstronne i można nimi przeprowadzać szeroki zakres zabiegów. Fotoodmładzanie pomaga nie tylko w przypadku blizn, ale również jeśli ktoś chce odmłodzić skórę ujędrnić ją, wygładzić, zniwelować efekty starzenia. O tym którą technikę wybrać, oraz ile sesji jest niezbędnych aby osiągnąć rezultat decyduje lekarz lub też inna wykwalifikowana osoba. Taką decyzję podejmuje się na pierwszej wizycie, tak aby pacjent miał świadomość ile zabiegów będzie koniecznych do wykonania, oraz jaki czas jest potrzebny do tego aby uzyskać wymarzone rezultaty. Warto wybrać się do kliniki oferującej zabiegi laserowe i zapoznać się z ich ofertą. Takie zabiegi pomocne są osobom po wypadkach, gdzie kiedy ciało już lepiej funkcjonuje, kiedy powraca się do naturalnego wyglądu to łatwiej jest z powrotem zacząć normalne życie. 

Ważne to chcieć żyć. Ważne jest walczyć i nie poddawać sie. Wszystko wtedy jest prostsze.