Istnieje wiele różnych rodzajów masażu. Jedne są to masaże lecznicze, których celem jest przeniesienie ulgi bolącemu ciału. Inne natomiast są typowo relaksujące .

Oto najczęściej wybierane rodzaje masażu.

  • Masaż relaksacyjny Jego celem jest odprężenie oraz rozładowanie stresu, którego doświadczamy w życiu codziennym. Zadaniem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie napiętych mięśni. Masaż ten powoduje likwidację przemęczenia, jak również poprawia równowagę psychofizyczną. Często masaż relaksacyjny połączony jest z aromaterapią. Wykonywany może być przy pomocy olejków eterycznych. Podczas masowania wykorzystywane mogą być również inne oliwki, gorące kamienie czy masażery. Masaż relaksacyjny jest polecany osobom, które są narażone na duże stresy i z tego powodu cierpią na różnego rodzaju napięcia mięśniowe. Masaż gorącymi kamieniami świetnie rozgrzewa i rozluźnia napięte mięśnie. Można nim przesuwać po ciele jak również zastosować delikatne uciski. Jest to łagodna forma masażu.
  • Masaż klasyczny najbardziej popularny. Łączy w sobie różne różne techniki masażu, takie jak: ugniatanie, rozcieranie, głaskanie, wibracje oraz wyciskanie. Masaż klasyczny wykonywany jest w celu rozluźnienia mięśni, jak również przyśpieszenia usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Masażysta wykonuje masaż przy pomocy olejku kremu bądź balsamu. Masaż klasyczny jest z reguły delikatny i nie powoduje żadnego bólu.
  • Masaż leczniczy jest to masaż którego zadaniem jest złagodzenie bólu. Poprawia odżywienia tkanek, jak również zwiększenie elastyczności mięśni. Na masaż leczniczy często są kierowani pacjenci z problemami zdrowotnymi, jak również ci przy rekonwalescencji. Masaż leczniczy może być uzupełnieniem leczenia farmakologicznego jak również rehabilitacji. Masaż leczniczy oraz klasyczny wykonywany jest również w gabinecie rehabilitacji w Krakowie. Na stronie https://fizjoter.pro/uslugi/masaz/ można przeczytać również o innych oferowanych w gabinecie masażach.
  • Innym rodzajem masażu jest masaż sportowy. Przeznaczony dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Masaż ten polega na zapobieganiu jak również leczenia kontuzji które mogą powstać podczas uprawiania sportu.
  • Masaż gorącą czekoladą popularny jest w salonach SPA. M on wiele korzyści: uspokaja oraz poprawia nastrój, ujędrnia, rewitalizuje skórę, jak również pomaga pozbyć się cellulitu oraz spalić tkankę tłuszczową. Ponadto masaż z czekoladą zmniejsza stres.
  • Masaż tajski polega na nacisku na określone punkty, które uciskane wyrównują wewnętrzną energię organizmu. Masaż tajski zawiera pewne elementy rozciągania oraz refleksologii. Podczas masażu tajskiego pacjent nie leży się biernie na stole. Ciało jest poddawane różnego rodzaju rozciąganiu. Jest to bardzo energetyzujący rodzaj masażu. Poprawia zakres ruchów jak również walczy z bólem, stresem czy przemęczeniem.
  • Interesującym rodzaje masażu o którym nie wszyscy wiedzą jest masaż leczniczy stóp. Masaż ten polecany jest osobom które cierpią na zapalenie stawów, rwę kulszową bezsenność, jak również migreny. Refleksoterapia polega na uciskaniu pewnych stref na stopach co stymuluje organizm do samouzdrawiania. Nie powinny się jej poddawać osoby mające cukrzycę, owrzodzenia stóp, żylaki jak również osteoporozę.
  • Masażem którego zadaniem jest poprawę metabolizmu jest drenaż limfatyczny pobudza układ limfatyczny. Jest to efektywna metoda leczenia obrzęków po kontuzjach, operacjach, przy ciężkości kończyn. Drenaż limfatyczny przyśpiesza również oczyszczanie organizmu działając wyszczuplająco oraz ujędrniająco.