Kobiety lubią chodzić do salonów piękności na zabiegi relaksacyjne oraz upiększające. Z zabiegów również korzystają czasami mężczyźni choć są w mniejszości.  Jaki cel poza poprawą wyglądu mają zabiegi wykonywane u kosmetyczki? 

 

Czasami na skutek różnych wypadków uszkodzeniu ulega skóra pojawiają się na niej blizny, przebarwienia, rogowacenia .Kiedy człowiek źle wygląda źle się również czuję psychicznie. Ciało oraz dusza powinny być w równowadze. Jeśli ciało jest zdrowe wówczas również i na duszy człowiek czuje się lepiej.  

Zabiegi kosmetyczne pomagają więc lepiej wyglądać, ale również ich celem jest poprawa samopoczucia. 

 

Po wypadkach pomocna jest rehabilitacja ciała. Co jednak w przypadku kiedy po wypadku na skórze pozostają blizny?  W  takich sytuacjach pomóc może mezoterapia igłowa w Krakowie wykonana w gabinecie medycyny estetycznej Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest również w innych polskich miastach, w dobrych gabinetach.

Na czym polega taki zabieg?

Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji odżywczych.  Mezoterapia igłowa w skuteczny sposób regeneruje oraz odmładza skórę, ponadto wzmacnia ją od środka. Mieszanka odpowiednio dobranych składników które są dopasowane do potrzeb skóry idealnie wpływają na zniwelowanie problemów pacjenta. Za pomocą mezoterapii igłowej można

  •  usunąć cienie pod oczami 
  • usunąć blizny również te potrądzikowe 
  • pozbyć się cellulitu oraz rozstępów 
  • ujędrnić skórę 
  • nawilżyć skórę 
  • ponadto mezoterapia igłowa jest pomocna również przy wypadaniu włosów 

 

Nie wszyscy wiedzą że można ją stosować nie tylko na twarz ale również na szyję dekolt czy dłonie, ale również na ramiona uda i pośladki. Mechanizm działania mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu  substancji ale również na efekcie ogniskowego gojenia skóry. Skóra po mikronakłuciach goi się przez co stymuluje skórę do wytwarzania kolagenu oraz elastyny. Nakłucia w mezoterapii igłowej i wykonywane są dosyć gęsto, mniej więcej co centymetr. Twarz przed zabiegiem bądź inne części ciała może znieczulona specjalnym kremem. Podczas jednego zabiegu na skórze pojawia się dziesiątki małych grudek z podanym preparatem.  Znikają one po kilkudziesięciu godzinach, a składniki preparatów aktywnych które zostały podane w skórę ulegają całkowitemu wchłonięciu. Mezoterapię igłową można stosować również na powiekach.

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania Nie ma również związku z nadwrażliwością na słońce. Można go wykonywać przez cały rok, na każdym typie skóry. Również mogą go wykonywać osoby które mają skórę bardzo cienką i delikatną.  Najlepiej wykonać jest serię  zabiegów 4-6 po których wyraźnie widoczna jest poprawa gęstości skóry. Ponadto jej odmłodzenie oraz rozjaśnienie,  istniejące zmarszczki zostają zredukowane, niwelowane są zasinienia pod oczami, skóra odzyskuje zdrowy wygląd oraz blask. Pełne efekty widoczne są po wykonaniu całej serii zabiegów .Zabiegi wykonuje się średnio co 2-4 tygodnie natomiast w fazie podtrzymującej można taki zabieg wykonać raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym efekty które uzyskaliśmy podczas mezoterapii igłowej będą utrzymywały się na skórze przez dłuższy czas.